fbpx

За еден ден, две жени од Скопје нападнати од своите партнери

Сопругот на една од жените-жртви со запалива течност ѝ запалил дел од облеката, по што ги зел децата и заминал од домот

-

Два случаја во кои жени од Скопје се нападнати од своите партнери се регистрирани во полицискиот билтен во текот на вчерашниот ден.

Околу 18 часот и 30 минути вчера, во СВР Скопје, 33-годишна жена пријавила дека попладнето околу 13:30 часот била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер – 43-годишниот Д.А. од Скопје. При нападот, тој употребил и тврд предмет.

Вечерта околу 21:30 часот, пак, 27-годишна жена од скопско село пријавила дека во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг С.Б. (29) кој издржувал затворска казна во затворот Идризово. Тој со запалива течност ѝ запалил дел од облеката, по што ги зел децата и заминал од домот.

Полицијата информираше дека се преземаат мерки за расчистување на двата случаја.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...