fbpx

Денеска сончево со умерена облачност

-

Времето денеска во текот на утринските часови ќе биде студено, а во текот на денот претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во североисточните и во крајните западни делови умерен ветер од северен и од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од -4 до 5 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 10 до 18 степени.

Во Скопје и во околината се очекува слично време со утринска температура околу 1 Целзиусов степен и дневна до 16 степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Уставниот суд поведе постапка за уставноста на измените на Законот за облигациони односи

Уставниот суд денеска одлучи да поведе постапка за член 2 и член 4 од Законот за изменување и дополнување на Законот за облигационите односи. Изгласано е времено запирање од...