fbpx

Возилата „хјундаи“ ќе се отклучуваат со паметен часовник

-

Компанијата „Хјундаи“ ја надгради својата апликација „блу линк“ со поддршка за уредите со оперативен систем за паметните часовници „андроид веар“.

Најновата верзија на апликацијата, на сопствениците им овозможува преку паметниот часовник далечински да управуваат со својот автомобил „хјундаи“. Меѓу другото, може да се стартува и да се исклучи моторот на возилото, да се отклучи и да се заклучи, да се вклучат светлата, да се свирне или да се пронајде место за паркирање. Сето тоа може да се прави преку гласовни команди.

За сето тоа да можат да го користат, сопствениците мораат да бидат претплатени на услугата „блу линк“ и, секако, да имаат автомобил со таа опција.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy paid course