fbpx
Таг: Хјундаи

таг: Хјундаи

Возилата „хјундаи“ ќе се отклучуваат со паметен часовник

Компанијата „Хјундаи“ ја надгради својата апликација „блу линк“ со поддршка за уредите со оперативен систем за паметните часовници „андроид веар“. Најновата верзија на апликацијата, на сопствениците им овозможува преку паметниот часовник далечински да управуваат со својот автомобил „хјундаи“. Меѓу другото, може да се стартува и да се исклучи моторот на возилото, да се отклучи и да се заклучи, да се...

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...