fbpx

Вработените на „Фејсбук“ влегуваат на профили без лозинки

-

Вработените во „Фејсбук“ имаат можност без лозинка да пристапат до профилите на оваа социјална мрежа.

Од компанијата потврдуваат дека таквите права за пристап навистина постојат, но дека тие се под контрола.

– Спроведуваме ригорозни административни, физички и технички контроли за да се ограничи пристапот на вработените до податоците на корисниците – истакна портпаролот на „Фејсбук“.

„Постојат два одвоени системи врз основа на кои се регистрира сомнителното однесување, а тие системи даваат извештаи еднаш неделно, кои се разгледуваат од две независни безбедносни екипи“, стои во соопштението на „Фејсбук“.

Апелација досуди условна казна за Мијалков за случајот „Плацевите на Водно“

Апелацискиот суд од Скопје со донесената пресуда ја замени затворската казна за ексдиректорот на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) Сашо Мијалков со условна осуда, додека ја зголеми затворската...
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download