fbpx
Таг: пакети за нега

таг: пакети за нега

Доделени пакети за нега на оперираните жени од рак на дојка на Торакална

По повод Светскиот ден за борба против ракот, Здружението за иницијативи за развој во здравството, подобрување на здравствените сервиси и застапување на пациенти – ЕЗРА, им додели пакети за нега на новооперираните жени на Универзитетската клиника за торакална хирургија. Пакетите се специјално дизајнирани по насоките на жени кои веќе го поминале овој пат и кои содржат многу корисни реквизити,...

Претседателот Стево Пендаровски на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Претседателот Стево Пендаровски честитајќи...