fbpx
Таг: македонска сцена

таг: македонска сцена

Од свирење во подрум „2 на 2“ до студиски албум: „Музика ќе правиме што и да биде“

Панк, фанк, рок со по некој акорд и мелодија од каде малку се краде и помалку се додава од(во) овие музички правци се создава сосема нов освежувачки звук, односно бенд  „Cut your nipple“ – еден од новите претставници на денешната алтернативна музичка сцена во Македонија. Марко, Павел и Тео започнуваат да „џемаат“ своја музика во 2018 година, а досега веќе...

Макрон: Најден е компромис за преговарачката рамка на Северна Македонија

Францускиот претседател Емануел Макрон од Мадрид, на НАТО самитот соопшти оти смета дека е најдено компромисно решение за преговарачката рамка на Северна Македонија, која ја вклучува и Бугарија, јави...