fbpx
Таг: ЛГБТ заедница

таг: ЛГБТ заедница

Ана Брнабиќ е мандатар за состав на новата српска влада, пресече Вучиќ

Мандатар за составување на новата влада на Србија ќе биде Ана Брнабиќ, соопшти денеска српскиот претседател, Александар Вучиќ. Доколку ја добие поддршката од собранието, Брнабиќ ќе биде првата жена премиер на Србија и прва личност на оваа функција која отворено се декларира како припадничка на ЛГБТ-заедницата. „Сметам дека Ана Брнабиќ ги поседува стручните и лични квалитети за извршување на функцијата...

Вистиномер: Нема докази дека на ова видео се прикажани починати лица од вакцина во Диселдорф

Самиот факт што смртта настапила после вакцинацијата, не докажува дека вакцината ја предизвикала смртта и тоа го наведуваат сите релевантни државни агенции чија задача е да собираат пријави за...