fbpx
Таг: флешмоб

таг: флешмоб

Во пресрет на Европско првенство во танци 500 млади танчери заедно го креираа најголемиот скопски флешмоб досега

Оваа сабота повеќе од 500 млади танчери во ритамот на песната Can’t Stop the Feeling од Џастин Тимберлејк официјално го најавија претстојното Европско првенство во танци со најголемиот флешмоб кој досега е одржан во Скопје. Стотиците танчери од Break A Leg Studio, Aqua Dance Club, Eat The Beat и Dansa Latina Stefi, со модерна кореографија и уникатен танцов настап испратија...

Петар Младеновски и Петрит Сарачини во Охрид го промовираа проектот „Безомразно“

Движењето за младински активизам „Безомразно“ и Македонскиот институт за медиуми(МИМ), пред ученици од неколку охридски училишта го промовираа проектот насловен „Со креативност и младински активизам против говорот на омраза“, што воедно е и конкурс наменет за млади креативци. На почетокот на презентацијата, младите ги поздрави членот на групата „Суперхикс“, Петар Младеновски, како поддржувач на младинската акција, која ротира во шест избрани...

Нови 473 случаи на ковид-19, три лица починале

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени  1.131 тестови, а регистрирани се нови 473 случаи на ковид-19, и...