fbpx

Zoran Zaev u takua me Ilir Metën

-

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev në Shkup, u takua me spikerin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Ilir Metën. Në takim është biseduar për ngjarjet aktuale të rajonit dhe problemet me të cilat ballafaqohen vendet në rrugën e tyre drejt eurintegrimeve.

Kryetari Zoran Zaev dhe kryetrai i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, kanë shkëmbyer ide për të rritur bashkëpunimin ekonomik dhe politikë ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë. Në këtë drejtim ka qenë vizita e caktuar e Ilir Metës, e shoqëruar me delegacion biznesi të Republikës së Maqedonisë, në Strumicë, në të cilat do të mund të shqyrtohen mundësitë për  zhvillim plotësuese të marrëdhënieve në fushën e bujqësisë.

E përbashkët ka qenë gatishmëria për thellimin e bashkëpunimit partiak ndërmjet Lidhjes Socialdemokrate dhe Lidhjes Socialiste për Integrim.

 

 

 

 

 

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.