fbpx

Zhernovski: Është lajm i mirë që raportet e revidimit për “Shkupi 2014” janë në duart e duhura

-

Është lajm i mirë që sot jemi këtu dhe që raportet e revidimit për “Shkupi 2014” janë në duart e duhura dhe mund të presim se drejtësia do të realizohet- deklaroi kryetari i Qendrës, Andrej Zhernovski.

Ai deklaroi se PSP i ka dorëzuar dy raportet e revidimit, të përpunuara me kërkesë të Komunës lidhur me projektin kontrovers.

“Në PSP i dorëzova dy raportet e revidimit, prej të cilëve njëri është përpiluar më gusht të vitit 2011. Këto materiale që në atë kohë janë dorëzuar në Prokurorinë publike, por gati 3 vite janë futur në sirtar dhe Prokuroria i injoron të njëjtat. Ndryshe, në këto materiale saktë theksohet se për çfarë procedurash joligjore bëhet fjalë lidhur me projektin “Shkupi 2014”. Fillimisht u tha se projekti do të kushton 80 milionë euro, por tani ai kushton tetë herë më shumë apo 640 milionë euro” deklaroi Zhernovski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.