fbpx

VMRO DPMNE: LSDM është përpunues i skenarëve të Sorosit

-

Organizatat që i financon Sorosi për përforcimin e ndonjë kapaciteti, në fakt janë “organizata përmes të cilave paguhen të ashtuquajturit revolucionarë për nxitjen e dhunës”, thuhet në njoftimin e VMRO DPMNE-së.

Në të thuhet më tej edhe se Sorosi në Maqedoni deri më tani ka nda qindra milionë euro në “satelit- organizata” me të cilat udhëheq.

“Përmes tyre financohej edhe revolucioni mercenar që sulmonte policinë dhe shkatërronte çdo gjë që është ndërtuar. LSDM është përpunues i skenarëve të Sorosit ndërsa ata janë financuesit e saj. Tani jemi dëshmitarë të tentativave të reja që 9,5 milionë euro të ndahen nga arka e Sorosit për LSDM-në. Çdo përpjekje këto mjete të përdoren për shkatërrimin e sistemit tonë juridik dhe kushtetues do të has në përgjigje përkatëse. Populli do të kundërshtojë huliganët e LSDM-së dhe Sorosit nëse mendojnë ta realizojnë skenarin e tyre shkatërrues”, thuhet në njoftim.

Nga VMRO DPMNE thonë se “desorosoizimi është i domosdoshëm ndërsa uzurpimi dhe pengmarrja e sektorit civil dhe demokracisë patjetër të ndërpriten menjëherë”

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.