fbpx
Tag: Përgjigje

tag: përgjigje

Bushati: Shqiptarët nuk janë punëtorë sezonalë në trojet e tyre

“Shqiptarët nuk janë punëtorë sezonalë në trojet e tyre. Ne jemi të vëmendshëm tu përgjigjemi në kohë kërkesave të tyre.  Nuk do të reshtim së theksuari nevojën e zhvillimit të shqiptarëve kudo ata ku jetojnë në respekt të asaj që u takon për më shumë dinjitetit, barazi dhe përfshirje në planin e zhvillimit, e rrjedhimisht më shumë mirëqenie”, ka...

Shkarkohet zyrtari qeveritar i Sllovenisë pasi nuk u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve

Një zyrtar qeveritar i Sllovenisë është pushuar nga puna pasi nuk ka dhënë përgjigje në pyetjet e parashtruara nga gazetarët gjatë intervistës. Ndryshe, qeveria sllovene ka shkarkuar shefin e sektorit për energji ripërtëritëse, Tilen Smolnikar, një ditë pas intervistës turpëruese me gazetaren Lea Majcen, ku shihet se ai nuk ka njohuri elementare për punën e tij. Gjatë përpjekjes që Majcen të...

LSDM i bën thirrje Jolevskit të tregoj çfarë ka biseduar me Rorobakerin

Ministri i mbrojtjes nga VMRO DPMNE-së, Zoran Jolevski duhet të shpjegoj çfarë ka biseduar në takimin e tij me kongresmenin amerikan Dana Rorabaker dhe nëse ai takim është shkas për deklaratat kontroverse të kongresmenit për ndarjen e Maqedonisë, porositi sot në konferencë shtypi zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov. “Ministria e shëndetësisë është e obliguar të përgjigjet me kë është takuar...

VMRO DPMNE: LSDM është përpunues i skenarëve të Sorosit

Organizatat që i financon Sorosi për përforcimin e ndonjë kapaciteti, në fakt janë “organizata përmes të cilave paguhen të ashtuquajturit revolucionarë për nxitjen e dhunës”, thuhet në njoftimin e VMRO DPMNE-së. Në të thuhet më tej edhe se Sorosi në Maqedoni deri më tani ka nda qindra milionë euro në “satelit- organizata” me të cilat udhëheq. “Përmes tyre financohej edhe revolucioni...

Në kohë jemi përgjigjur në të gjithë kërkesat e Prokurorisë Speciale, pohojnë nga “Telekomi i Maqedonisë”

Operatori “Telekomi i Maqedonisë” sot njoftoi se në kohë është përgjigjur në të gjithë kërkesat e Prokurorisë Speciale dhe se ngelin të hapur për bashkëpunim edhe në të ardhmen. “Konfirmojmë se në kohë i jemi përgjigjur kërkesave të PSP-së dhe ngelim të hapur për bashkëpunim të mëtutjeshëm. “Telekomi i Maqedonisë” është kompani e cila punon sipas ligjeve, në interes të...

Vanhojte për VMRO DPMNE-në: Muzeu i VMRO-së nuk është në listën e vendeve të mija turistike

Ndërmjetësi belg në bisedime Piter Vanhojte mbrëmë përmes profilit të tij në Twitter iu përgjigj VMRO DPMNE-së ndaj vendimit të tyre për ndërprerjen e bashkëpunim dhe se ai është si çdo turist i rëndomtë në vendin tonë. Vanhojte në Twitter shkroi se planifikon të shkruan ciceronë turistik dhe pyet ku është muzeu i VMRO DPMNE pasi nuk është në hartën...

LSDM sërish kërkoi përgjegjësi nga kompetentët për rastin e Mijallkovit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë, me kumtesë informoi mediat, se sot sërish kërkon sqarim nga kompania TAV, policia, dogana dhe   nga shërbimet e tjera kompetente, për atë se si ish drejtori i Drejtorisë së Sigurimit he Kundërzbulimit (DSK) Sasho Mijallkov, ka mundur të kaloj kontrollin e aeroportit me pistoletë në torbë. "Kompania TAV, e cila menaxhon me aeroportin e Shkupit,...

“Fokus” pyet, MPB-ja i fton mysafirë

Kryeredaktori i javores “Fokus”, Zoran Dimitrovski, dje mbrëma deri te zëdhënësi i ministrisë së punëve të brendshme, Ivo Kotevski, publikisht drejtoi një  varg pyetjesh,  lidhur me incidentet për ekzistimin e fabrikës për përpunim të pasaportave, të cilat javorja i publikoi javën që shkoi. Dimitrovski nga zëdhënësi I MPB kërkoi përgjigje në pyetjet; nëse për përpunimin e pasaportave të falsifikuara duhet...