fbpx

Veljanovski të martën caktoi takim koordinues në Kuvend

-

Pasi partia e LSDM-së dorëzoi nismë me 67 nënshkrime për vazhdimin e seancës konstituive, ish kryetari i Parlamentit, Trajko Veljanovski, caktoi takim koordinues për të martën në orën 12.

“Sot në Kuvendin e RM-së më erdhi kërkesë nga 67 deputetë për caktimin e vazhdimit të seancës konstituive të përbërjes së nëntë parlamentare, që u filluar dhe u ndërpre më 30 dhjetor 2016. Për këto shkaqe, dhe pas konsultimeve të realizuara me përfaqësuesit e autorizuar të partive politike në Kuvend, caktova takim koordinues për të martën, 21 mars 2017 në orën 12”, thuhet nga kabineti i Veljanovskit.

Nga kabineti i kryetarit të deritanishëm thonë se në takimin koordinues duhet të vërtetohet propozimi për përbërjen e Komisionit për zgjedhje dhe emërime, që do të shërbej si bazë për caktimin e vazhdimit të seancës konstitutive.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.