fbpx

Ndërroi jetë aktori Vasil Shishkov

-

Dje mbrëma  në Shkup papritur  ndërroi jetë aktori Vasil Shishkov.  Ai është djali i legjendës së aktrimit të Maqedonisë, Risto Shishkov.

Lindi më 1970 në Shkup, ndërsa në skenën teatrale u paraqit në vitin 1991. Ka marrë pjesë në disa filma, ndërsa rolin e tij të fundit e ka pasur në filmin “Hije” të Millço Mançevskit.

Shishkov ka aktruar edhe në serialin “Përrallat popullore maqedonase” dhe në filmat “Xhipsi mexhik”, “Zoti i vraftë spiunët”, “Maqedonia mundet”, “Brumbujt” etj.

Rrethanat  për vdekjen e  tij tani për tani nuk dihen. Sipas informacioneve të pakonfirmuara Shishkov vdiq si pasojë e atakut në zemër.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.