fbpx

Почина актерот Васил Шишков

-

Вчеравечер во Скопје почина актерот Васил Шишков.

Васил Шишков е роден во 1970 година. Тој беше син на еден од великаните на македонскиот театар, актерот Ристо Шишков.

На македонската театарска сцена Васил Шишков е активен од 1991 година, а има остварено и повеќе улоги во македонски филмови како „Џипси меџик“, „Бог да ги убие шпионите“, „Македонија може“, „Бумбари“ и други.

Околностите и причините за неговата смрт засега се непознати. Според непотврдени информации, Шишков починал како последица на срцев удар.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Санела Шкријељ: Жените се многу поодговорни како лидерки и помалку подложни на корупција

Пратеничката во македонското собрание Санела Шкријељ на третиот модул „Управување со време и приоритети“ од Програмата „Future is Feminist“ што викендов се одржа во Охрид потенцираше дека најважната работа...