fbpx

Prej 9 Majit, LSDM do të bëj kamping para Qeverisë

-

Me kamping para Qeverisë së R. së Maqedonisë, duke filluar prej datës 9 maj, LSDM do të vazhdoj presionin për dorëheqje nga Nikolla Gruevski dhe formimin e qeverisë kalimtare deri në zgjedhjet parlamentare.

Kreu i partisë këto ditë në mënyrë intensive bën listë me njerëz të cilët do të bënin kamping para Qeverisë.

Po përgatiten edhe lista me materialet dhe ushqimet e nevojshme për ditët që do t’i kalojnë në vend të hapur.

Nga LSDM thonë se të gjithë opsionet janë në kombinim dhe se edhe më tej po zhvillohen hapat e mëtutjeshme.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.