fbpx

“Most” bën thirrje KSHZ të nxjerr udhëzim të saktë për denoncimin e të dhënave të dyshimtë

-

Asociacioni ”Most”, përmes një deklarate, thërret Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) që të përcaktoj Rregulloren për metodologjinë e qasjes së plotë, ndryshimin dhe fshirjen e të dhënave në listën zgjedhore, si edhe procedurën për zbatimin e kontrolleve në terren për përditësim, që qytetarët ta kenë më të qartë.

Asociacioni shton se pas publikimit të mundësisë së re të verifikimit të të dhënave në listën zgjedhore, me emër e mbiemër dhe adresë, janë paraqitur indikacione për pasaktësi, por edhe për një numër të madh paqartësishë për mënyrën se si qytetarët mund t’i paraqesin parregullësitë.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.