fbpx

Marsh i qetë para Qeverisë ndizeshin qirinj dhe ndaheshin lule për nder të policëve të vrarë

-

Kanë vazhduar edhe sot protestat para Qeverisë së vendit. Qindra qytetarë janë mbledhur sërish afërsi të qeverisë, por jo në rrugën përpara qeverisë, për shkak se policia sërish ka penguar afrimin e tyre para godinës qeveritare. Të gjithë protestuesit mbajnë qiri dhe lule në duar, ndërsa në pamundësi që të afrohen para qeverisë, lanë mbishkrim me emrat e viktimave në njërën nga rrugët që çon drejt qeverisë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.