fbpx

Zaev dhe Sela kanë biseduar për çështjet e resorëve në Qeverinë e re

-

Bisedimet po vijojnë me të gjitha partitë politike dhe besoj që do të fillojmë të flasim edhe për resorët dhe emrat e ministrave, ka deklaruar sot kreu i LSDM-së, Zoran Zaev para fillimit të takimit me kreun e Aleancës për Shqiptarë, Zijadin Sela.

“Më vjen mirë që në këtë pjesë bisedimet po ecin në drejtimin e duhur. Besoj se sot ose nesër do të fillojmë të bisedojmë edhe për resorët dhe emrat. Më vjen mirë që edhe z. Sela është më mirë, që të mund të fillojmë bisedimet edhe me Aleancën për Shqiptarët” ka thënë Zaev.

Pas takimit asnjë nga liderët nuk u prononcua për mediat ndërsa nga LSDM përmes njoftimit informuan se tema e bisedës kanë qenë parimet e bashkëpunimit në qeverinë e re.

“Është biseduar për pozicionet fillestare rreth çështjeve së resorëve në Qeveri. Vazhdojnë bisedimet intensive me partitë e shumicës parlamentare rreth përbërjes së Qeverisë së re të RM-së”, shkurtë informuan nga partia.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.