fbpx

LSDM: Gruevski është kapur në përgjim skandaloz dhe duhet të ketë përgjegjësi

-

Kryesia kriminale e VMRO DPMNE-së patjetër duhet të pajtohet me faktin se drejtësia po vjen në vend dhe se përgjegjësitë për të gjitha veprat ndaj qytetarëve dhe ndaj shtetit do të ketë, thuhet në reagimin e LSDM-së, ndaj kumtesës së VMRO DPMNE se “do të ketë drejtësi dhe qetësi kur Zaevi do të del para gjykatës ndërsa Janeva nuk do ta shpëtoj”.

“Nikola Gruevski nga pozita e ish kryeministrit është kapur duke sajuar furgonë të verdhë, pajisje taktike, klonim të stacioneve, shërbime të huaja, vetëm që të shpëtoj veten dhe kushëririn e tij Sasho Mijalkov për skandalin për përgjimet joligjore. Për këtë, Gruevskit dhe bashkëpunëtorëve u pengon PSP, e formuar me nënshkrim nga Gruevski në Marrëveshjen e Përzhinës dhe votat e deputetëve të VMRO DPMNE-së në Kuvend” thuhet në reagimin e LSDM-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.