fbpx

Janeva ka kërkuar nga Prokuroria që t’i dërgoj të dhëna për lëndët e hapura

-

Janeva ka kërkuar nga Prokuroria që t’i dërgoj të dhëna statistikore për atë se sa lëndë janë të hapura e që dalin nga ndjekja joligjore e bisedave.

“Në prokurorinë publike të RM-së dje në orët e pasdites ka arritur kërkesë nga Prokuroria publike për ndjekjen e veprave penale që dalin nga përmbajtja e ndjekjeve joligjore të bisedave, për dorëzimin e të dhënave statistikore për numrin e lëndëve e që kanë të bëjnë me veprat e përmendura penale. Statistika e kërkuar ka të bëjë me numrin e lëndëve të formuara, emërimin e prokurorive publike para se gjithash cilët lëndë janë formuar dhe se a janë regjistruar të njëjtat” njoftojnë nga Prokuroria publike.

Prej atje shtojnë se veprohet sipas kërkesës dhe se të dhënat e kërkuara do t’i dërgohen Janevës në afat sa më të shkurtër.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.