fbpx

Hojt Ji përsëriti thirrjen që të zbardhet rasti “Puçi”

-

Zëvendës- ndihmësi sekretari shtetëror amerikan, Hojt Hi përsëriti thirrjen deri tek autoritetet e vendit që të menaxhojnë çështjen e përgjimeve si dhe thirrjen deri tek opozita që të kthehet në kuvend, njofton  „24 Vesti” .

“I mbështetim aspiratat e Maqedonisë për anëtarësi në NATO dhe BE. I bëjmë thirrje qeverisë të menaxhoj çështjen e përgjimeve duke treguar përkushtim ndaj parimeve euro- atlantike. Me qeverinë e re në Athinë, i nxisim të dy palët që të arrijnë zgjidhje të pranuar rreth kontestit me emrin” deklaroi Ji në seancën e Komisionit për punë të jashtme në Dhomën përfaqësuese amerikane.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.