fbpx

Han: Shpresoj kjo të jetë ditë e mbarë për të ardhmen e shtetit

-

“Takimi sapo ka filluar, shpresoj se kjo do të jetë ditë e mbarë për të ardhmen e shtetit”. Këtë e publikoi në profilin e tij në Twitter euro- komisari për zgjerim të BE-së, Johanes Han.

Ai sot ka takim me përfaqësuesit e partive më të mëdha politike në vend që të gjendet zgjidhje për tejkalimin e krizës.

Liderët e katër partive më të mëdha politike në R. e Maqedonisë, Nikolla Gruevski, Zoran Zaev, Menduh Thaçi dhe Ali Ahmeti sot në godinën “Berlemont” të KE-së në Bruksel do t’i vazhdojnë negociatat për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.