fbpx

Han kompleton katërshen- ka gjasa për avancim

-

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi arriti në takimin e liderëve që sot u mbajt në rezidencën e BE-së në Vodno, me ndërmjetësimin e euro- komisarit Johanes Han.

Tanimë gjashtë orë zgjat takimi i liderëve të VMRO DPMNE dhe LSDM, Nikolla Gruevski dhe Zoran Zaev. Tani për tani nuk mësohen detaje nga bisedat.

Sot pasdite rreth orës 14 në takim arriti edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Pritet takimi i liderëve të zgjat deri orët e vona të pasdites.

Më herët u njoftua se takimi i liderëve mund të mos mbahet nëse Han vlerëson se nuk ka gjasa për avancim në negociatat për zgjidhjen e krizës politike.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.