fbpx

Скопската обиколница затворена до 10 октомври

-

Скопската обиколница ќе биде затворена за сообраќај во наредните пет работни дена, од 5 до 18 часот, поради снимањето на францускиот филм „А фонд“.

Доколу временските услови не дозволуваат снимање и времето е дождливо, обиколницата ќе биде отворена за сообраќај, но потоа ќе се користат дополнителни денови за снимање.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Ковачевски ја заборави сопствената улога во медиумскиот сектор – извинувањето е лицемерно

На Ковачевски и на СДСМ никој друг не им е виновен што не сторија ништо позначајно реформски во медиумскиот сектор, а што било нивна должност, вклучувајќи го и тешкото...