fbpx

Полицаец вон должност и уште двајца нападнати кај скопската обиколница

-

МВР соопшти дека уапсило две лица по жестокиот напад ноќеска во 1 часот, на булеварот „Христијан Тодоровски – Карпош“ во близина на клучката Радишани. Нападнати биле еден полицаец вон должност и уште две лица што биле со него во автомобилот.

Според полицискиот билтен, уапсени се Н.Б. и Е.Б. Тие, заедно со уште едно лице, со возило „бмв“, како и неколку лица кои биле со возило „цитроен“ ноќеска му го блокирале патот на возилото „рено“ во кое биле П.П., Д.К. и Ф.Г. и почнале да удираат по возилото и физички ги нападнале.

Потоа П.П. испукал неколку пати во воздух од службениот пиштол, по што лицата кои биле со возило „цитроен“ се дале во бегство.

На нападнатите им е пружена лекарска помош во Клинички центар Скопје.
Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, објааснува МВР.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course
download mobile firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download