fbpx

Разбојник од Струшко добил секира по глава во охридско Ново Село

-

Жител на струшкото село Делогожда се обидел да изврши разбојништво во охридско Ново Село, откако со измама дека му треба леб, влегол во куќата на 56-годишната Ф.А. во 2 часот по полноќ и физички ја нападнал.

Оштетената, која била сама, успеала да дојде до секирата и за да се одбрани, го удрила пријавениот по главата.

Одкако пријавениот Ф.А. паднал на подот, оштетената избегала од куќата и побарала помош кај соседите. По кратко време, со нив се вратила во куќата, но напаѓачот бил избеган.

СВР од Охрид на Ф.А. (38) му поднесе кривична пријава поради основан сомнеж дека сторол разбојништво.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

МКЦ поради изборите е нефункционално – на 30 луѓе не им се продолжени договорите

Сите настани, работилници во Детскиот креативен центар, предавања во Планетариум, детски родендени во Младинскиот кулурен центар од денеска се откажани. Родителите кои веќе имале купено карти за одредени настани...