fbpx

Приведени напаѓачите на секретарот на Бугарскиот клуб во Охрид

-

СВР Охрид за Мета.мк информира дека тројцата напаѓачи на 21-годишниот Христијан Пендиков од Охрид, член и секретар на Бугарскиот културен клуб „Цар Борис III“ се приведени и по расчистување на случајот ќе се биде поднесена кривична пријава.

Пендиков е в болница, а од СВР Охрид велат дека причина за претепувањето било меѓусебно недоразбирање.

Напаѓачи се охриѓаните С.К., С.К. и И.С.

За настанот вчеравечер остро реагираше бугарскиот европратеник Андреј Ковачев.

Три лица го претепале секретарот на Бугарскиот клуб во Охрид

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Клинички центар и детската болница во Козле една ноќ без вода, „Водовод“ ќе постави цистерни

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, Јавната здравствена установа Универзитетска клиника за респираторни заболувања кај децата Козле-Скопје, резиденцијалните објекти на Водно, како и дел од жителите од реон Водно и Козле...