fbpx

Пријава против охриѓанец за убиство во обид – турнал жена од тераса

Жената била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди

-

Охридската полиција поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Охрид, поради сомнежи за сторено кривично дело „убиство во обид“ како и против охриѓанецот Е.М.(21) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „помагање“.

Од СВР Охрид известуваат дека на 8 март годинава, околу 11.30 часот, првопријавениот охриѓанец, во стан на улицата „ Карпош Војвода“ во Охрид, сопственост на второпријавениот, по претходна расправија ја турнал скопјанката М.О.(39) од Скопје од терасата.

„Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди“, известува СВР Охрид.

Второпријавениот Е.М., кој бил присутен и во чиј стан се случил обидот за убиство, не го спречил сторителот во извршувањето на кривичното дело, велат од охридската полиција.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...