fbpx

Повик на интернет за собир „за обединување против внатрешните непријатели“

-

По денешното обраќање на премиерот Никола Груевски во Владата, на социјалните мрежи се појави фотографија од сонцето на Вергина на која пишува „Да се обединиме против внатрешните непријатели! Да го искажеме нашиот револт! Ова мора да престане!“

Како локација на настанот е напишан паркот  „Жена-борец“, а собирот би требало да почне во 17 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...