fbpx

Почна постапката за замена на „мерцедесот“ од „бомбите“ за болничка опрема

-

Владата денеска ја почна постапката за отуѓување на „мерцедесот“, познат од „бомбите, кој вредеше 600 илјади евра, соопшти на „Твитер“ портпаролот на Владaта, Миле Бошњаковски.

Тој соопшти дека возилото од МВР премина во сопственост на Службата за општи и заеднички работи, по што ќе почне постапка за негово отуѓување и негова замена за болничка опрема.

Истата информација ја сподели и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски преку својот профил на „Фејсбук“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Колапсот на Клинички ја прегоре Градска болница: 150 итни пациенти оперирани за 10 дена

Полни корпи со чаршави, кебиња и перници во ходникот на приземјето на Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“, попозната како „стара Градска болница“, сведочат за напливот на итни...