fbpx

МВР фатила на дело малолетен крадец кој одзел златен накит од врат на минувач

-

Полицијата фатила малолетен крадец додека се обидувал да изврши „тешка кражба на дрзок начин“.

Како што соопштија од МВР, вчера (28 септември 2021 г.) околу 14.10 часот на улица „Индира Ганди“ во Шуто Оризари, малолетниот крадец со употреба на сила одзел златен накит од вратот на Н.А. (61).

Крадецот бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 236 став 3 од Кривичниот законик.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...