fbpx

Информативни флаери на четири јазици за корона вирусот

-

Хелсиншкиот комитет за човекови права и Македонското здружение на млади правници изработија флаери на македонски, албански, турски и ромски, кои имаат за цел да ја информираат јавноста за правата и обврските во вонредната состојба. Флаерите се изготвени како дел од проектот: „Елиминација на мачењето и нечовечкото постапување во затворите и установите за лишување од слобода”, финансиски поддржан од Европската Унија.

Информативните флаери може да ги погледнете на линковите:

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Од понеделник субвенционираниот студентски оброк ќе се исплаќа на неделна основа

Од 1 март се менува начинот на кој се исплаќа субвенционираниот студентски оброк. Наместо на дневна основа, од понеделник паричните средства за оваа мерка ќе се исплаќаат одеднаш за шест...