fbpx

Груевски: Одлуките на ДУИ се внатрепартиска работа

-

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на отворањето на помошен објект за Државниот Архив и на министерството за внатрешни работи во Куманово, рече дека одлуката на ДУИ за ги повлече министрите од Владата е внатрешна партиска работа и тој нема намера да ја коментира.

– Немам некој посебен коментар. Се работи за внатрешна партиска одлука. Тоа е нивна одлука и јас не би ја коментирал – рече Груевски одговарајќи на новинарско прашање.

Одговарајќи на прашањето дали сега ќе следи создавање нова влада, Груевски порача дека следуваат избори и оти граѓаните се тие кои ќе оценат која и каква влада треба да се состави во иднина.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Хеликоптер во кој патувал иранскиот претседател претрпи „тешко слетување“

Хеликоптер со иранскиот претседател Ебрахим Раиши претрпел „тешко слетување“, пишува Би-би-си. Министерот за внатрешни работи кажува дека спасувачите сé уште се обидуваат да стигнат до местото на несреќата поради тешките...