fbpx

Еден загинат при пукање на колеџ во Северна Аризона

-

Најмалку едно лице загина во пукање кое се случило во кампусот на Универзитетот на Северна Аризона, по што полицијата го уапсила напаѓачот.

Како што е неведено од Универзитетот, потврдена е смртта на едно лице, три се ранети, а осомничениот за вооружениеот напад е задржан во притвор.

Засега не е познато како дошло до инцидентот, полицијата почна истрага, а на сите студенти им е забрането да излезат од своите соби во кампусот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Невреме ја зафати Македонија: Заглавено семејство во Јегуновце, падна ограда врз две возила во Автокоманда

Поради обилни врнежи од дожд проследени со град што ги зафатија скопскиот, тетовскиот и гостиварскиот регион на патниот правец Скопје – Тетово – Гостивар има одрони и помали свлечишта...