fbpx

ДПА го потврди учеството на изборите на централното собрание на партијата

-

На седница на централното собрание на ДПА, било потврдено учеството на партијата на претстојните избори на 24 април.

– Ќе излеземе на овие избори и нема да бојкотираме затоа што тие што претпочитаат бојкот на овие избори, од друга страна подготвија десетина мали партии што се т.н. албански и се подготвени да ги „извадат“, во оној момент, ако ние одлучиме да бојкотираме – изјави секретарот на партијата Азим Садики, кој бил избран за претседател на изборниот штаб на партијата.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Весна Јаневска ја презеде функцијата министер за образование и наука од Јетон Шаќири

Модернизација на образованието и стимулација на научно-истражувачката дејност во Македонија, преку замена на импровизациите и ад хок одлуки со инклузивни долгорочни политики креирани со придонес на сите засегнати страни,...