fbpx

Денеска топло со температура до 34 степени

-

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево и топло, со пораст на максималната дневна температура во однос на вчерашната. Ќе дува слаб североисточен и северозападен ветер. УВ-индексот ќе биде 8.

Дневната температура ќе се движи од 23 до 34 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево и потопло отколку вчера, со слаб северен ветер и со дневна температура до 32 Целзиусови степени.

И во наредните денови времето ќе биде сончево и топло со повисока дневна температура од таа во изминативе денови. Во текот на викендот дневната температура ќе достигне и до 38 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Климатските промени не се нова „пландемија“, туку реалност и научно се докажани

Климатските промени беа во фокусот на Светскиот економски форум (СЕФ) во 2021 година, но тие се високо на агендата и во последниве години и тука нема ништо спорно. Наспроти...