fbpx

Времето денеска сончево и топло, со температура до 37 степени

-

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и североисточен правец.

Дневната температура во земјава ќе се движи од 28 до 37 Целзиусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, а температурата ќе се движи во интервалот од 15 до 34 Целзиусови степени.

И во наредните денови во Македонија ќе преовладува со сончево, суво и топло време, со температура до 38 степени. Зголемена облачност се очекува за време на наредниот викенд.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Излезе играта „Senua’s Saga: Hellblade 2“

Излезе играта „Senua's Saga: Hellblade 2“, изработена од фирмата Ninja Theory. Во играта контролирате женски лик со проблеми со менталното здравје. Сенуа има свое алтер его што ја води...