fbpx
Таг: заменик-командир

таг: заменик-командир

Заменик-командир спречил полицаец да фати еден од напаѓачите на новинарите

Заменик-командир на полициска единица во состав на СВР Скопје спречил колега - полицаец во обидот да фати еден од насилниците кои ја нападнаа новинарската екипа на порталот „А1он“, додека известуваше од протест на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, објави „Телма“, повикувајќи се на полициски извори. Полицаецот, според информациите, подготвил и службена белешка за настанот. По нападот на новинарската екипа, еден...

Од понеделник субвенционираниот студентски оброк ќе се исплаќа на неделна основа

Од 1 март се менува начинот на кој се исплаќа субвенционираниот студентски оброк. Наместо на дневна основа, од понеделник паричните средства за оваа мерка ќе се исплаќаат одеднаш за шест...