fbpx
Таг: тенисер

таг: тенисер

Во Белград молк и исчекување: „Ноле ни е поважен од претседателот“

Во српската престолнина Белград сите очи се вперени во телевизиските екрани кои ги пренесуваат судските сесии за жалбата на Новак Ѓоковиќ по одлуката на министерот за имиграција Алекс Хок по втор пат да му ја укине австралиската виза на 34-годишниот рекет број еден. Молк владее и во ресторанот Ноле 1 во Нов Белград каде екипата на Мета.мк престојуваше утрово. Бројни...

Вистиномер: Имаше пренос во живо од судењето на Новак Ѓоковиќ во Австралија

Наспроти она што се тврди во постот кој го рецензираме, судењето во живо беше одржано. Поради големиот интерес на светската јавност за овој случај, австралискиот федерален суд реши да го емитува судењето во живо. Сите часови од долгото судење може да се погледнат на Јутјуб каналот на федералниот австралиски суд, пишува „Вистиномер“. Текстот подолу го пренесуваме во целост: Рецензираме пост на...

За Божик ограбен ресторанот на Новак Ѓоковиќ

Ресторанот на Новак Ѓоковиќ во Белград е ограбен за  Божик, а украдени се околу седум илјади евра. Срѓан, таткото на Новак, ја потврдил кражбата и изјавил дека некои луѓе немаат ништо свето. Прворангираниот тенисер на АТП-листата моментално се наоѓа во Доха, каде е дел од тениски турнир и утре игра четвртфинале против хрватскиот ас Иван Карловиќ.

Задутре започнува меѓународниот филмски фестивал „Cinedays“

Mеѓународниот фестивал на европски филм „Cinedays“, под слоганот „Од високо подобро се гледа“, ќе се одржи од 7 до 14 овој месец на повеќе локации низ Скопје - на...