fbpx
Таг: случај Империја

таг: случај Империја

На лицитација трите стана на Мијалков на Водно – се продаваат по 1.400 евра за квадрат

Три стана и гаража на улицата Славејко Арсов на Водно, во сопственост на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Милајков, се објавени за продажба од страна на Агенцијата за управување со одземен имот. Станува збор за три стана - тој од 78 квадратни метри се продава за 108.000 евра, а двата стана од 73 квадратни метри за...

На лицитација продадени два стана во Охрид и земјиште на Мијалков за 244.000 евра

Агенцијата за управување со недвижен имот на лицитација ги продала двата стана во Охрид и градежното неизградено земјиште во Радња за 244.000 евра во сопственост на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, соопшти директорот на Агенцијата Дритон Небиу. Овој имот на Мијалков му беше запленет за предметот „Империја“. „Агенцијата успешно ја спроведе и реализира продажбата на вкупно...

(ВИДЕО) Денот на Општина Тетово се одбележа со отпадоци и со депонии

Денес се одбележа денот на Општина Тетово, а повеќе од една недела градот се гуши во отпадоци и депонии расфрлани насекаде. Решение за овој проблем немаат ниту општинските власти,...