fbpx
Таг: Никола Грувски

таг: Никола Грувски

Груевски: На конгресот на СДСМ гледаме луѓе препознатливи по корупција и криминал

На конгресот на СДСМ гледаме луѓе препознатливи по корупција, криминал, по лажни информации и лажни ветувања, рече лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по официјалното пуштање во работа на германската инвестиција „Лутекс“ во погоните на поранешна „Нонча Камишева“ во Велес. - Ги гледаме горе-долу истите луѓе коишто ги препознаваме од нивното владеење, по корупција, по криминал, по неработење, по лажни ветувања, по...

Груевски и Хојт Ји разговараа за надминување на политичката криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес со заменик помошникот државен секретар на САД, задолжен за прашања за Европа и Азија, Хојт Ји разговарал за теми врзани со надминувањето на политичката криза во државата, за начините и модалитетите за излез, како и за остварување на стратешките цели на државата во поглед на реализација на интеграциските процеси. Како што стои во соопштението,...

СДСМ: Политиките на Груевски од Охрид направија лидер во иселувањето на младите

„Политиките на поранешниот премиер Никола Груевски и виртуелните проекти на актуелниот градоначалник Никола Бакрачески, го ставија Охрид на првото место по бројот на иселени млади луѓе, според податоци на Заводот за статистика за 2015 година. Граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ и Груевски не направија ништо за охриѓани. Тие мислат само на своите џебови и на личното богатење“, обвинија од СДСМ. Криминалот...

Груевски, Ставрески и Јанкулоска се првите сведоци за прислушувањето

Никола Груевски, Зоран Ставрески и Гордана Јанкулоска ќе бидат првите тројца сведоци што ќе ги предложи ВМРО-ДПМНЕ на Анкетната комисија за прислушувањето. Ова денеска, пред почетокот седницата на комисјата, го изјави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и члун на комисијата, Антонио Милошоски, кој рече дека во интерес на работата ќе побараат сведочењата да се одвиваат на затвотрени седници. - Со нивните искази се...

Гордана Силјановска-Давкова официјално е претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ

Гордана Силјановска-Давкова и официјално ќе влезе во трката за претседател на државата, како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Таа денеска со мнозинство гласови беше избрана на Kонвенцијата која се одржа во...