fbpx
Таг: ГеретБејл

таг: ГеретБејл

Герет Бејл се враќа во Британија

Герет Бејл е подготвен да се врати на островот. Како што пренесуваат англиските медиуми, Велшанецот не е задоволен од животот во Мадрид и сака да ја смени средината. Бејл, наводно, не може да се справи со големиот притисок и со фактот што повеќето играчи се свртени против него. Дополнителна причина за заминување, наводно, е тоа што не е во добри...

Колку вреди Герет Бејл

Манчестер јунајтед нема финансиски проблеми, а според некои информации во врска со трансферот на Лионел Месија од Барселона, тие се единствено способни да донесат и да немаат проблеми со финансискиот фер плеј. Нивната мета, според извори во Англија, е Герет Бејл, фудбалер на Реал Мадрид, кој оваа сезона не игра на исто ниво како минатата година. Се говори дека Реал е...

ЗНМ реагира, новинарката Илинка Иљоска од Мета вербално нападната поради направени фотографии од нерасчистено ѓубре

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува заканите и навредите од страна на вработени во „Комунална хигиена“ - Скопје (КХС) кон новинарката Илинка Иљоска од новинската агенција Мета,...