fbpx
Таг: Дота 2

таг: Дота 2

Македонецот Мартин Саздов и неговиот тим станаа светски прваци во Dota 2

Мартин Саздов – „Сакса“ од Свети Николе со својот тим Tundra Esports станаа светски прваци на натпреварот „The International 11“ во играта Dota 2, една од најпопуларните игри во е-спортот. Победата на овој турнир на тимот му донесе и награда од над 8 милиони американски долари. https://twitter.com/Saksadota/status/1586717728404295680?s=20&t=DJjsNPrbl1crcY3-o1DW5w Светското првенство во Dota 2 се одржа во Сингапур, а тимот Tundra Esports ја освои...

Граѓаните донирале над 162.000 евра за настраданите во Турција и Сирија

Македонскиот народ собра речиси 10 милиони денари (162.100 евра) помош за настраданите во земјотресите во Турција и Сирија, соопшти денеска Црвениот крст на С. Македонија. Според Генералниот секретар на...