fbpx
Таг: Диме Ратајковски

таг: Диме Ратајковски

Ратајковски, и покрај оставката, сè уште е одговорен уредник на МТВ 1

Диме Ратајковски сè уште е формално и правно одговорен уредник на првиот програмски сервис на МРТВ, иако пред повеќе од еден месец поднел оставка од лични причини. Тој сè уште фигурира и на интернет-страницата на МРТ како одговорен уредник на првиот програмски сервис. Ратајковски денеска не сакаше да коментира и да одговори на прашањето на „Мета“ дали оставката му е...

Главниот и одговорен уредник на МРТ, Диме Ратајковски, поднел оставка

Главниот и одговорен уредник на „Македонската радио-телевизија“, Диме Ратајковски, поднел оставка од својата функција, потврдил за „Плусинфо“ извршниот директор на МРТ, Марјан Цветковски. Ратајковски оставката до советот на МРТ ја поднел уште пред половина месец, а навел дека одлуката ја донел од лични причини.

Ратајковски од власта ќе добие пари за да снима документарен филм за птици, обвинува СДСМ

Главниот и одговорен уредник на првиот програмски сервис на Македонската телевизија, Диме Ратајковски, е дел од проект за кој власта ќе додели 30.000 евра државни пари, обвини денеска на прес-конференција Петре Шилегов, портпарол на СДСМ. „Од сите познати сценаристи, од сите продуцентски куќи во Македонија, ете, токму документарниот филм во кој сценариото го пишува послушен уредник на власта во МТВ, добива...

„Костал Македонија“ ќе вложи 50 милиони евра во фабрика за полначи на електрични возила

„Костал Македонија“ ќе инвестира нови 50 милиони евра во изградба на фабрика за производство на полначи за електрични и хибридни возила во периодот од јули 2023 до декември 2026...