fbpx

Zaev u takua me koalicionin “Qytetarët për Maqedoninë”

-

Shoqatat civile e koalicionit “Qytetarët për Maqedoninë” dje realizuan takim me kryetarin e LSDM, Zoran Zaev, njofton “A1on”.

Sektori joqeveritar dhe civil u njoftuan nga kryetari i opozitës për detajet e procesit negociues.

Është konkluduar se me marrëveshjen në Przhinë është rrumbullakuar një fazë e rëndësishme nga aksioni i përbashkët për mbrojtjen e dinjitetit të qytetarëve dhe Kushtetutës së R. së Maqedonisë.

Koalicioni “Qytetarët për Maqedoninë” falënderuan të gjithë qytetarët, aktivistët, analistët, ekspertët që morën pjesën në organizimin e përmbajtjeve në “Kampin e lirisë”

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.