fbpx

Xhaferi i dërgon letër Ivanov, pret që presidenti të veproj sipas Kushtetutës

-

Kryetari i Kuvendit të RM-së, Talat Xhaferi, sot me letër ka njoftuar presidentin e shtetit, Gjorge Ivanov se është formuar shumica parlamentare dhe se është zgjedhur kryetari i Kuvendit të RM-së, njoftojnë nga kabineti i Xhaferit.

“Kryetari i Kuvendit të RM-së, Talat Xhaferi pret që presidenti i shtetit, Gjorge Ivanov të veproj sipas Kushtetutës së RM-së”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, Xhaferi sot është për vizitë zyrtare në Bruksel, ku do të takohet me komisarin për politikë fqinjësore dhe zgjerim, Johanes Han, me përfaqësuesen e lartë për punë të jashtme dhe siguri të BE-së, Federika Mogerini, me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani si dhe treshen evropiane Ivo Uajgël, Eduard Kukan dhe Knut Flekenshtajn.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.