fbpx

VMRO-DPMNE: LSDM qëndron pas historisë me kurorën dërguar Borjan Jovanovskit

-

VMRO-DPMNE reagoi ndaj “bombës” së 24 të liderit të opozitës maqedonase Zoran Zaev, të cilin e akuzoi se pas emrit Todor Aleksandrov fshihet vet ai.

“Me pres konferencën e sotme të Zoran Zaevit dhe LSDM-së u tregua e gjithë ajo pjesë e skenarit të zgjeruar për destabilizimin e institucioneve shtetërore përmes publikimit të materialeve të krijuara që tregohen në kontekstin manipulues.

Sot e kanë të qartë të gjithë se rrëfimi i turpshëm me kurorën e Borjan është i paramenduar dhe në funksion të skenarit të pres konferencës së sotme që vetëm e tregon defektin moral të krerëve të LSDM-së dhe gazetarëve të cilët punojnë për mediat e Sorosit në Maqedoni e që janë aktor kryesor në lojërat e krerëve të LSDM-së.

Prej këtu sot mësuam se Zoran Zaev fshihet prapa shoqatës Todor Aleksandrov i cili e ka dërguar kurorën te Borjan për të realizuar paraprakisht një skenar të paramenduar dhe të mblidhen njerëz të cilët do të janë të financuar nga Fondacioni i Sorosit dhe drejtuesit e LSDM-së”, thuhet ndërmjet tjerash në komunikatën e VMRO-DPMNE-së, thuhet në kumetesën e VMRO- DPMNE-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.