fbpx
Tag: РадмилаШекеринска

tag: РадмилаШекеринска

LSDM: Pushimi i familjes së Sheqerinskës është larg luksit

Postierët mediatik të Gruevskit ende s’mund ta qetësojnë nervozizmin pas publikimit të skandalit me pushimin luksoz të Nikolla Gruevskit dhe syzat luksoze për diell “Majbah” që kushtojnë disa mijë euro, për këtë përpiqen të manipulojnë me opinionin dhe rrejshëm të akuzojnë tjerë për pushim të sajuar luksoz, reagojnë nga LSDM. “Opinioni shumë mirë e din se luksi, pasurimi personal, madje...

Zaev në takim me kryeministrin e Suedisë: Tërheqja e Gruevskit është e patjetërsueshme

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe zëvendës- kryetarja e partisë, Radmilla Sheqerinska sot në suazat e kongresit të partisë së socialistëve evropian (PSE) që do të mbahet në kryeqendrën e Hungarisë, Budapest kanë pasur takim me kryeministrin suedez, Stefan Lofven, njoftojnë nga LSDM. Në takim, Zaev ka theksuar qëndrimet e partisë, sipas të cilave, është e patjetërsueshme Nikolla Gruevski të...

Sheqerinska- Peterle: Si të zgjidhet kriza politike

Zëvendës- kryetari i LSDM-së, Radmilla Sheqerinska, e shoqëruar nga Viktor Gaber, anëtarë i Komisionit për çështje të jashtme, sot u takua me Alojz Peterle, bashkë- kryesuesi i Komitetit të përzier parlamentar mes R. së Maqedonisë dhe BE-së. Temat kryesore të bisedës kanë qenë mundësitë për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni, mënyrat për kthimin e sistemit demokratik institucional në shtet...

LSDM dhe VMRO DPMNE edhe në Bruksel ngelin në qëndrimet e tyre

Radmilla Sheqerinska sot nga Parlamenti Evropian (PE) ku është pjesë e seminarit për dialog politik në parlamentet ballkanike deklaroi se “është vështirë të flitet për kulturë politike edhe në Bruksel kur e dimë se nuk ka përgjigje për largimin tonë me dhunë nga Parlamenti. Për çfarë kulture flitet nëse kjo nuk ndodh dhe kur çdo ditë në Maqedoni është...

Shekerinska dhe Miloshevski në debat në Bruksel

Radmilla Shekerinska dhe Lidija Dimova  nga LSDM-ja dhe Antonio Miloshovski nga mazhoranca, sot në Parlamentin Evropian në Bruksel do të marrin pjesë në seminarin dyditorë interparlamentar, i dedikuar për përmirësimin e dialogut politik dhe për përforcimin e demokracisë të vendeve kandidate potenciale për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Në seminar do të marrin pjesë edhe Talat Xhaferi prej BDI-së, Imer Aliu...

Sheqerinska për Kanal 77: Nuk ka asnjë bisedë të regjistruar Gruevski- Mijalkov

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska gjatë pjesëmarrjes së saj në “Kanal 77” në emisionin “Stadion”, tha se një prej dëshmive se kush ka përgjuar është se nuk asnjë bisedë përmes telefonit celular nga kryeministri Nikolla Gruevski dhe drejtori i DSK-së, Sasho Mijalkov. Sipas Sheqerinskës, është e qartë se përgjimi është bërë që të kihet kontroll ndaj opozitës, por edhe mi...

Strategji e re mediatike e LSDM-së

Pas pjesëmarrjes së nënkryetares së LSDM-së, Radmilla Sheqerinska në emisionin “Top Tema” në televizionin Telma dhe pas mungesës disa- ditore të Zoran Zaevit nga  pjesëmarrjet mediale në programet e transmetuara drejtpërdrejtë, është hapur tema për strategji të re të kësaj partie opozitare. Siç mësohet jozyrtarisht krerët e LSDM-së kanë vendosur lideri i partisë, Zoran Zaev të pushoj edhe nga...